Pārbaudi pircēja vērtējumu!

NELABVĒLĪGA  TENDENCE TIRGŪ?

Pētot publiski pieejamos datus par darījumiem ar meža īpašumiem un komunicējot ar klientiem, Latio speciālisti novērojuši, ka tirgū parādījusies jauna tendence: pircēji intensīvi uzrunā meža īpašniekus, piedāvājot cenu, kas bieži vien neatbilst tā brīža tirgus situācijai. Pakļaujoties spiedienam un nepārbaudot piedāvāto pircēja vērtējumu, meža īpašnieki riskē pārdot savus īpašumus krietni lētāk par to patieso tirgus vērtību.

Latio Mežu pārdošanas nodaļas vadītājs Sandijs Lūkins zina stāstīt par gadījumiem, kad viena gada laikā pārdotā meža vērtība, tālāk pārdodot, pieaugusi pat divas reizes. Protams, ir grūti pateikt, kāda ir bijusi šo darījumu struktūra un savstarpējā līguma noteikumi, bet cenas pieaugums datu bāzē ir labi saskatāms. Tas vedina domāt, ka sākotnējais meža īpašnieks, iespējams, saņēmis neadekvāti zemu samaksu par savu īpašumu.

PIEMĒRS NO PRAKSES

“Kāds meža īpašnieks vēlējās pārdot piecus hektārus meža. Meža pircēji viņam piedāvāja 11 tūkstošus eiro. Taču īpašnieks nolēma pārbaudīt vērtējumu, vēršoties pie Latio Meža nodaļas. Pēc mūsu speciālista vērtējuma, īpašuma pārdošanas cena tika noteikta virs 15 tūkstošiem eiro. Atradām arī pircēju, kurš bija gatavs par šo mežu maksāt 20 tūkstošus eiro. Parēķināsim. Ja šajā gadījumā starpniecības atlīdzība veidotu piecus procentus no darījuma summas, pārdevējs iegūtu 19 tūkstošus eiro – par astoņiem tūkstošiem vairāk, nekā sākotnēji viņam solīja meža pircējs… Tik vienkārša matemātika,” skaidro Sandijs Lūkins. “Tieši šobrīd strādājam ar klientu, kura īpašumam pagājušajā gadā pircējs piedāvājis 80 000 eiro, bet mūsu vērtējums tagad – vairāk kā 150 000 eiro. Redzam, ka cenas atšķirība mēdz būt dramatiska,” turpina speciālists.

VĒRTĪGS PAKALPOJUMS

Pārdodot nekustamo īpašumu, piemēram, māju, neviens vairs nebrīnās, ka tiek meklēta darījuma starpnieka palīdzība. Meža tirdzniecības jomā šādi pakalpojumi Latvijā ir jaunums, lai gan citviet pasaulē tā ir ierasta prakse. Pārdevēji sameklē uzticamu starpnieku, netērē laiku diskusijām ar pircējiem, kas visbiežāk beidzas ar neizsvērta lēmuma pieņemšanu, saudzē savus nervus un gūst pēc iespējas lielāku peļņu, par pakalpojumu samaksājot salīdzinoši nelielu atlīdzību.

Zvani mums uz +371 67032300 vai raksti uz mezi@latio.lv un saņem bezmaksas konsultāciju par sava meža vērtēšanas vai pārdošanas iespējām!

Bezmaksas konsultāciju vari pieteikt arī šeit:

You don't have permission to register